Obec Čerín sa stala najvýchodnejším bodom európskej cesty sv. Martina.
Čerín 25. septembra (TK KBS) Obec Čerín neďaleko Banskej Bystrice sa stala najvýchodnejším bodom európskej kultúrnej cesty svätého Martina. Tamojší kostol tak získal duchovné prepojenie s ďalšími európskymi kostolmi, zasvätenými svätému Martinovi. Počas slávnostnej svätej omše prijali veriaci od zástupcov pútnickej cesty stopu svätého Martina z Tour, ktorá si našla trvalé miesto pri oltári kostolíka v Čeríne.

Gotický kostol sv. Michala v Hornej Mičinej ukrýva vo svojej svätyni stredoveké nástenné maľby. Výjavy z nich ostávajú tajomstvom, na ich odkrytie a reštaurovanie sa zatiaľ nenašli prostriedky.

Do ranogotického kostola v Čeríne sa vrátila kópia vzácneho oltára. Originál vzácneho oltára je dnes v zbierkach Maďarskej národnej galérie. Do kostola sa vrátila kópia, požehnajú ju na jeseň 2015.

Kardinál Ján Chryzostom Korec o slobode, výhrade svedomia a odluke Cirkvi Pri príležitosti jeho jubilea uverejňujeme mierne skrátený text jeho homílie z 5. júla 2005 na sviatok sv. Cyrila a Metoda v Nitre. Profesor histórie Róbert Letz ju vo veľkom kardinálovom profile pomenoval ako kľúčovú, bola to jeho posledná kázeň v úrade nitrianskeho biskupa.

Sedembolestná Panna Mária, hlavná Patrónka Slovenska Sedembolestnú Pannu Máriu si uctievajú Slováci ako svoju národnú Patrónku. V iných krajinách je známa pod menom „Bolestná Panna Mária“ (lat. Virgo Maria Dolorosa). Samozrejme, „sedem“ je symbolické číslo.

Fatima stále aktuálna IV. Panna Mária pri svojom zjavení sestre Lucii v kláštore v Pontevedre 10. decembra 1925 povedala: „Všetkým, ktorí sa počas piatich mesiacov na prvú sobotu vyspovedajú, pristúpia k svätému prijímaniu, pomodlia sa päť desiatkov ruženca a strávia so mnou pätnásť minút v rozjímaní o tajomstvách ruženca, s úmyslom odčiniť urážky voči mne

 
This template downloaded form free website templates